Jak Przygotować Się Do Sesji?

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI?


Najważniejsze to zabrać na sesję dobry nastrój. Dla niektórych z Was pewnie sesja wiąże się z mniejszym lub większym stresem, ale zapewniam, że mija on już po pierwszych kilku minutach. Sesje naturalne mają to do siebie, że w trakcie rozmawiamy, śmiejemy się, a ja chwytam te prawdziwe chwile, stanowiące przepiękne wspomnienia. Na sesji zajmujecie się sobą, przytulacie, a co najważniejsze nie musicie w ogóle patrzeć w obiektyw. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak się do sesji przygotować, a jeśli masz dodatkowe pytania, to koniecznie skontaktuj się ze mną, chętnie pomogę.


Sesja ciążowa

Najlepszym momentem na uwiecznienie tego wyjątkowego czasu jest 29-33 tydzień ciąży, gdy brzuszek jest widoczny, podniesiony i okrągły. Chodzi również o to, abyś tego dnia czuła się dobrze i czerpała radość z sesji. W studio czekają na Ciebie sukienki w klimacie boho, wystarczy więc, że zadbasz o makijaż, paznokcie i włosy. Im bardziej naturalnie, tym lepiej. Pamiętaj o ubraniu dla przyszłego taty (np. spodnie  w odcieniach beżu, brązu;  koszulka bawełniana/ płócienna koszula w kolorze białym czy jasnobeżowym) oraz dla rodzeństwa (świetnie sprawdzą się również biele, beże i brązy). Jeśli nie posiadasz ubrań dla dzieci w tych kolorach, daj mi znać, być może na wyposażeniu studio będę miała coś odpowiedniego. Zajrzyj do zakładki portfolio – sesja ciążowa i sesja noworodkowa,  gdzie znajdziesz wiele inspiracji. A jeśli mimo to, nie do końca wiesz, jakie stroje przygotować i wolałabyś swój wybór skonsultować, to chętnie pomogę.

Sesja trwa od 1-2 godzin i odbywa się w moim studio albo Waszym domu. Podczas sesji ciążowej korzystam z naturalnego światła, dlatego sesja w studio zawsze odbywa się w godzinach porannych, a w plenerze w godzinach popołudniowych. W przypadku sesji plenerowej o stroje dbacie sami (najlepiej max. 3 kolory, świetnie sprawdzają się stonowane kolory jak beż, brąz, zieleń, bordo czy granat, a jesienią świetnie sprawdza się kolor musztardowy). Pamiętajcie również, że nadruki na ubraniach odciągają uwagę, a neonowe kolory są niewskazane, dlatego lepiej ich unikać. Jeśli macie ochotę możecie zabrać z sobą koc.

Sesja noworodkowa

Fotografia noworodkowa jest jedną z najpiękniejszych pamiątek na całe życie, którą możesz podarować sobie i swojemu dziecku. W pierwszych tygodniach dzieci zmieniają się bardzo szybko, dlatego warto zatrzymać te chwile. Najlepszym momentem na taką sesję są pierwsze dni życia maleństwa – między 5 a 14 dniem. Dzieciątko jest wtedy spokojne i zwykle przesypia większość czasu, co umożliwia wykonanie przepięknych pamiątkowych fotografii. Im wcześniej, tym sprawniej i bez stresu przebiega sesja zarówno dla Maleństwa, jak i dla Was. Dzieciątko ma wtedy głębszy sen, a fazy aktywności są bardzo krótkie. To wszystko pozwala na ułożenie Go w słodkich śpioszkowych pozycjach. Sesja noworodkowa odbywa się w moim studio, które jest odpowiednio dogrzane, gdyż Maleństwo będzie przebierane i fotografowane również na golaska. Dysponuję niezbędnym sprzętem oraz dodatkami: kocykami, ubrankami, owijkami, czapeczkami i opaskami do stylizowanej części sesji – fotografii samego maleństwa. Mając na uwadze jak kruchymi i delikatnymi istotami są noworodki, dbam o to, aby zapewnić bezpieczeństwo w trakcie takiej sesji.

Celem naturalnej sesji noworodkowej jest uwiecznienie naturalnych emocji i ciepła. W trakcie sesji maluszek znajduje się w Waszych ramionach, gdzie czuje się najlepiej i najbezpieczniej. W rezultacie powstają kadry pełne miłości. Naturalne sesje noworodkowe wykonuję maksymalnie do ukończenia przez maluszka 3 tygodnia.

Sesję noworodkową najlepiej zaplanować jeszcze w trakcie trwania ciąży, gdy jest jeszcze czas i z powodzeniem zarezerwujesz termin sesji.

W studio czekają na Ciebie sukienki w klimacie boho, wystarczy więc, że zadbasz o  makijaż, włosy i paznokcie. Im bardziej naturalnie, tym lepiej. Pamiętaj o ubraniu dla przyszłego taty (np. spodnie  w odcieniach beżu, brązu;  koszulka bawełniana/ płócienna koszula w kolorze białym czy jasnobeżowym – gładkie) oraz dla rodzeństwa (świetnie sprawdzą się również biele, beże i brązy). Jeśli nie posiadasz ubrań dla dzieci w tych kolorach, daj mi znać, być może na wyposażeniu studio będę miała coś odpowiedniego..  Zajrzyj do zakładki portfolio – sesja ciążowa i sesja noworodkowa,  gdzie znajdziesz wiele inspiracji. A jeśli mimo to, nie do końca wiesz, jakie stroje przygotować i wolałabyś swój wybór skonsultować, to chętnie pomogę. Sesja trwa od 3-4 godzin z przerwami na karmienie, tulenie, przewijanie i odbywa się w moim studio albo Waszym domu. Podczas sesji noworodkowej korzystam z naturalnego światła, dlatego sesja zawsze odbywa się w godzinach porannych.

Co ze sobą zabrać?

Na sesję zabierzcie z sobą pieluszki na zmianę, tetrę, podkłady, mokre chusteczki, kocyk, gaziki + sól fizjologiczną do przemywania oczu, akcesoria do karmienia (jeśli nie karmisz piersią – mleko, butelkę), ubranka na zmianę dla Was i maluszka (na wszelki wypadek), lekki i mały smoczek (jeśli używacie albo zamierzacie używać).

Jeśli na sesji będzie również brat lub/i siostra maluszka, to zabierz również coś, czym mógłby się zająć w trakcie przerw na karmienie. Sesja jest dość długa, więc dobrze jest wypełnić dziecku ten czas. Na czas fotografowania samego maleństwa, jeśli pogoda dopisze, tata może starsze rodzeństwo zabrać do parku albo na plac zabaw.

Sesja rodzinna

Fotografia rodzinna jest wspaniałą pamiątką. Może się odbyć w moim studio, w Waszym domu, ogródku albo w parku czy na placu zabaw. Sesje dziecięce i rodzinne powstały z myślą o dzieciach powyżej 4 tygodnia życia. Naturalna sesja rodzinna której głównym celem jest uwiecznienie prawdziwych emocji i ciepła. W trakcie sesji jest dużo przytulania, radości, maleństwa czują się bezpiecznie, a większe dzieci zdecydowanie bardziej komfortowo i swobodnie. W rezultacie powstają kadry pełne miłości. Przed sesją pomyślcie, w co lubią bawić się Wasze dzieci (bez użycia zabawek), to dodatkowe pomoże Wam się zrelaksować, dzieciom przysporzy wiele radości, a ja zapiszę te piękne momenty dla Was na zawsze.

W studio czekają na Ciebie sukienki w klimacie boho, wystarczy więc, że zadbasz o makijaż, paznokcie i włosy. Im bardziej naturalnie, tym lepiej. Pamiętajcie natomiast o ubraniu taty (np. spodnie  w odcieniach beżu, brązu;  koszulka bawełniana/ płócienna koszula w kolorze białym czy jasnobeżowym) i dzieci ( świetnie sprawdzą się również biele, beże i brązy). Jeśli nie posiadasz ubrań dla dzieci w tych kolorach, daj mi znać, być może na wyposażeniu studio będę miała coś odpowiedniego.

Sesja trwa od 1-2 godzin i odbywa się w moim studio albo Waszym domu. Podczas sesji rodzinnej korzystam z naturalnego światła, dlatego sesja w studio zawsze odbywa się w godzinach porannych, a w plenerze w godzinach popołudniowych. W przypadku sesji plenerowej o stroje dbacie sami (najlepiej max. 3 kolory, świetnie sprawdzają się stonowane kolory jak beż, brąz, zieleń, bordo czy granat, a jesienią świetnie sprawdza się kolor musztardowy). Pamiętajcie również, że nadruki na ubraniach odciągają uwagę a neonowe kolory są niewskazane, dlatego lepiej ich unikać. Jeśli macie ochotę możecie zabrać z sobą koc.

Sesja rodzinna w plenerze

Jeśli chcesz, by Twoje dzieci czuły się swobodnie zabierz Je na sesję w plenerze, gdzie będą mogły obcować z naturą, pobiegać. W trakcie tego rodzaju sesji jest dużo radości i wspólnej zabawy. Stworzymy wspólnie wyjątkowe fotografie pełne miłości i emocji. Przed sesją pomyślcie, w co lubią bawić się Wasze dzieci (bez użycia zabawek), to dodatkowe pomoże Wam się zrelaksować, dzieciom przysporzy wiele radości, a ja zapiszę te piękne momenty dla Was na zawsze.

Plenerowe sesje rodzinne powstały z myślą o dzieciach powyżej 8 miesiąca życia i trwają do 2 godzin. Podczas sesji rodzinnej korzystam z naturalnego światła, dlatego sesja w plenerze odbywa się zawsze w godzinach popołudniowych. W przypadku sesji plenerowej o stroje dbacie sami (najlepiej max. 3 kolory, świetnie sprawdzają się stonowane kolory jak beż, brąz, zieleń, bordo czy granat, a jesienią świetnie sprawdza się kolor musztardowy). Pamiętajcie również, że nadruki na koszulkach odciągają uwagę a neonowe kolory są niewskazane, dlatego lepiej ich unikać. Jeśli macie ochotę możecie zabrać z sobą koc.

Sesja kobieca

Odkryj swoje piękno podczas naturalnej sesji kobiecej, delikatnej, otulonej pięknym naturalnym światłem. Zadbaj o włosy, subtelny makijaż i paznokcie oraz wygodny kobiecy strój w stonowanych kolorach ziemi. Koniecznie zabierz z sobą pozytywne nastawienie i stwórzmy wspólnie piękne delikatne, podkreślające kobiecość fotografie.
A jeśli nie do końca wiesz, jakie stroje przygotować i wolałabyś swój wybór skonsultować, to chętnie pomogę. Sesja trwa od 1-2 godzin i odbywa się w moim studio albo Waszym domu. Podczas sesji kobiecej korzystam z naturalnego światła, dlatego sesja w studio zawsze odbywa się w godzinach porannych.